PROHLÁŠENÍ O PŘÍSTUPNOSTI

Prohlášení o přístupnosti

Webová prezentace obce Sklené nad Oslavou je vytvořena s ohledem na přístupnost a bezbariérovost webu tak, aby splňovala všechny důležité zásady přístupnosti metodik Blind friendly web.

Obec Sklené nad Oslavou se zavazuje k zpřístupnění svých webových stránek v souladu zákona č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o přístupnosti“), kterým se transponuje směrnice Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/2102 ze dne 26. října 2016 o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací subjektů veřejného sektoru.

Toto prohlášení o přístupnosti se vztahuje na webové stránky https://www.sklenenadoslavou.cz/

Redakční systém je navržen pro nejširší skupinu návštěvníků s možností využívat různé webové prohlížeče a řadu zobrazovacích režimů. Webové stránky jsou vytvořeny dle požadavků na přístupnost pro zdravotně postižené občany /blind friendly web/. Validní dle  W3C XHTML 1.0 Strics a CSS 2.0 a většinu zásad přístupnosti podle uznávaných metodik. Web má intuitivní ovládání a jednoduchou navigaci. Pro vypnutí stylů nebo změnu velikosti písma použijte prosím standardní nástroje, které nabízí Váš prohlížeč.

Některé informace jsou zde uvedeny v podobě dokumentů formátu PDF. Pro zobrazení takových dokumentů je třeba mít nainstalovaný např. prohlížeč Adobe Reader, který je zdarma ke stažení z internetového serveru společnosti Adobe.

V případech, kdy je vyžadována ze strany uživatele úprava dokumentu, je takový dokument k zobrazení a editování ve většině běžně používaných textových editorů.

Některé dokumenty zveřejněny ve formátu aplikací Microsoft Office. To jsou především dokumenty s příponou doc, docs, xls, nebo ppt. Pro zobrazení jejich obsahu je třeba mít nainstalované jejich prohlížeče. Zdarma je můžete stáhnout např. na stránkách společnosti Microsoft.

Soubory mohou být také upraveny kompresním programem do formátu ZIP. Před otevřením takového souboru je třeba nejprve soubor "rozbalit". V prostředí internetu je k dispozici mnoho programů dostupných zdarma, které lze k tomuto účelu využít.

Adresa správce webu:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Tato adresa slouží pouze pro řešení technických, nikoli obsahových záležitostí týkající se této webové prezentace.

Obsahové záležitosti pište na adresu   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .